כיצד למצוא את שוק היעד שלך?

שיתוף ע"י:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
תוכן העניינים

כיצד למצוא את שוק היעד שלך?

מציאת שוק היעד שלך חשובה מאוד אם אתה מנסה למכור שירות, לנהל חנות קמעונאית או לגרום לאנשים לקרוא את התוכן שלך באינטרנט. הבנה טובה של מי שוק היעד שלך תעזור לך לפתח מוצרים חדשים ולשווק את העסק שלך ביעילות. אם אתה מנהל עסק כלשהו, התחל לבצע מחקר פשוט על הלקוחות שלך ועל המתחרים שלך כדי לעזור לך לצמצם ולמצוא את שוק היעד שלך מיד.

מענה על שאלות על העסק שלך

חשבו אילו בעיות המוצר או השירות שלכם פותרים. אם אתה רוצה שאנשים יקנו את המוצר או השירות שלך, אתה צריך לוודא שזה יפתור עבורם בעיה כלשהי. לדוגמה, המוצר שלך עשוי לפתור את בעיית הלקוחות שלך של צורך בבגדים אופנתיים במחיר סביר.

הבעיות שאתה מזהה יכולות להיות כל דבר, כל עוד אתה מאמין שיש מספיק אנשים שיש להם את הבעיה כדי לתמוך בעסק שלך.

נסה להיות ספציפי ככל האפשר בעת זיהוי הבעיות שהמוצר שלך פותר. זיהוי בעיה רחבה מדי, כמו הצורך באוכל, לא יועיל במיוחד. אתה יכול להתחיל עם הבעיה הרחבה הזו, אבל אז לצמצם אותה על ידי שאלת את עצמך כמה שאלות המשך כגון "איפה הלקוחות שלי צריכים אוכל?" או "איזה סוג מזון הלקוחות שלי צריכים?"

פרסום באינסטגרם

קחו בחשבון את המתחרים שלכם. חשוב על אילו עסקים אחרים מציעים מוצרים או שירותים דומים לשלך וכיצד תוכל לבדל את עצמך מהם.

אם יש לך חנות פיזית, כנראה שהמתחרים שלך יהיו עסקים אחרים באותה קהילה. אם אתה פועל באינטרנט, תצטרך לעשות קצת מחקר כדי לקבוע אילו אפשרויות אחרות יש ללקוחות הפוטנציאליים שלך. חיפוש מקוון מהיר אחר מילות מפתח רלוונטיות לעסק שלך אמור לעזור לך לזהות את המתחרים המקוונים שלך.

ברגע שאתה מזהה את המתחרים שלך, עשה מחקר עליהם. אולי כדאי לברר דברים כמו מה שעות הפתיחה של החנות שלהם, כמה מוצרים הם מציעים או כמה הם גובים עבור המשלוח. המטרה שלך היא לזהות בעיות שיכולות להיות ללקוחות פוטנציאליים שלא נפתרות על ידי המתחרים שלך.

זה בסדר אם אתה לא העסק היחיד שמציע פתרון לבעיה מסוימת, אבל אתה צריך לנסות לבדל את עצמך כמה שאפשר. ודא שהמוצרים או השירותים שלך ניתנים לזיהוי ייחודי בדרך כלשהי.

השתמש במה שלמדת כדי להתעלות על המתחרים שלך. פירוש הדבר עשוי להציע מבחר גדול יותר של פריטים, פריטים באיכות גבוהה יותר, מחירים נמוכים יותר, החזרות קלות וכן הלאה.

ערכו רשימה של מאפיינים. ברגע שאתה מבין אילו סוגי בעיות המוצר שלך פותר, אתה יכול להתחיל לחשוב על איזה סוג של אדם עלול להיות בעיות אלה.

רשום כמה מאפיינים שיהיו ללקוח האידיאלי שלך ככל שאתה יכול לחשוב עליהם.
שוב, נסו להיות ספציפיים ככל האפשר. לדוגמה, אם אתה מוכר מזון אורגני לכלבים, הרשימה שלך עשויה לכלול אנשים שיש להם כלבים, בקיאים בתזונה, דואגים לחקלאות וכו…

חשבו על עלות המוצר שלכם. אם יש לך מוצר או שירות מבוסס, השווה את העלות שלו למוצרים דומים אחרים הזמינים ללקוחות הפוטנציאליים שלך. אם עדיין לא קבעת את התמחור שלך, עליך להשתמש במחקר זה כדי להחליט על מחיר מתאים.

אם המוצר שלך יקר יותר ממוצרים אחרים, תצטרך להבהיר ללקוחות שלך מדוע הוא אופציה טובה יותר עבורם.
תצטרכו גם לחשוב איזה סוג של אדם יהיה מוכן לשלם עבור המוצר שלכם והאם הלקוחות שלכם יחשבו על המוצר שלכם כעל הכרח או פריט יוקרה.

ביצוע מחקר שוק

גלה מי הם הלקוחות הנוכחיים שלך. הדרך הטובה ביותר להתחיל ללמוד יותר על מי ירצה לקנות את המוצרים שלך היא לגלות מי כבר קונה אותם. אתה יכול להשתמש במידע זה כדי לעזור למקד לאנשים אחרים שיש להם תחומי עניין דומים או שנכללים בקבוצות דמוגרפיות דומות.

פרסום ממומן

אם יש לכם חנות, שימו לב מי הלקוחות שלכם. אולי תוכל לספר עליהם הרבה רק על ידי שמירה על יחודייות. אתה יכול גם לנסות למשוך לקוחות בשיחה, לבקש מלקוחות למלא סקרים, או ליצור תוכנית תגמולים הדורשת שליחת מידע אישי כדי ללמוד עוד על הלקוחות הנוכחיים שלך. תוכניות תגמולים גם מאפשרות לך לעקוב אחר רכישות של לקוחות, מה שיעזור לך להבין לאילו סוגי מוצרים סוג מסוים של לקוח נמשך יותר מכל.

אם יש לך אתר אינטרנט, גוגל אנלטיקס יכול לספר לך הרבה על האנשים שמבקרים כעת באתר שלך. אתרי מדיה חברתית רבים, כולל פייסבוק, טוויטר ויוטיוב, יש גם "תובנות" או "ניתוחים" המספקים מידע על דמוגרפיה ותחומי עניין. היצרן של מוצר יכול גם לספק נתונים דמוגרפיים ללקוחות. קראו עוד על: איך להשיג עבודה בשיווק ללא תואר בשיווק?

גלה מי הם הלקוחות של המתחרים שלך. אם אין לך חנות או אתר אינטרנט מבוססים, תוכל לגלות הרבה על הלקוחות הפוטנציאליים שלך על ידי מחקר המתחרים שלך. גם אם יש לך חנות או אתר משלך, אתה עדיין צריך לשקול לעשות את המחקר הזה כי זה יראה לך אם מתחרה מסוים הצליח למשוך סוג מסוים של לקוחות יותר ממה שיש לך.

אתה יכול ללמוד מידע בסיסי על הלקוחות של המתחרים שלך על ידי התבוננות בחשבונות המדיה החברתית שלהם וצפייה בפרופילים ו/או ההערות של אנשים שעוקבים אחריהם. חלקם אפילו יראו לכם את קבוצת הגיל הנפוצה ביותר של עוקבים.

אם למתחרה שלך יש חנות, הקדישו בה זמן מה ונסו להעריך את סוגי הלקוחות שקונים שם.

סקור מחקרים קיימים. יש המון מחקרי שוק שכבר בוצעו וזה יכול לעזור מאוד לעסק שלך. נסה לחפש באינטרנט מחקר שוק, שווקי יעד או פרופילי לקוחות בענף הספציפי שלך. ייתכן שהנתונים אינם בדיוק מה שהייתם אוספים אילו הייתם עושים זאת בעצמכם, אך הם יספקו תובנות שימושיות בכל זאת.

פרסומי סחר עשויים גם להיות מקור מידע טוב.

בצע מחקר משלך. אם כבר ביצעת המון מחקר מקוון וצפית בלקוחות הנוכחיים שלך, ייתכן שתרגיש שאתה צריך קצת מידע מאנשים אמיתיים. אפשר לבצע מחקר מסוג זה בעצמך, אם כי אולי כדאי לשקול לשכור חברה מקצועית אם אינך בטוח כיצד לגייס משתתפים טובים או לפרש את הנתונים.

בקש מלקוחות קיימים למלא סקרים, באינטרנט או בחנות שלך. אתה יכול לכלול שאלות לגבי הדמוגרפיה ותחומי העניין שלהם, לגבי התפיסות שלהם לגבי המוצר שלך, ולגבי אילו שירותים או מוצרים הם היו רוצים שתציע.

אם אתה רוצה לקבל יותר תגובות לסקר שלך, אתה יכול לנסות סקרים מקוונים בתשלום. ישנן מגוון חברות, שיפרסמו את הסקרים שלך באינטרנט תמורת תשלום.

אתה יכול גם לנסות לערוך קבוצות מיקוד אם אתה רוצה לקבל מידע מפורט יותר על איך קבוצה מסוימת של אנשים מרגישה לגבי המוצר או השירות שלך.

השלם את פרופיל הלקוח שלך. לאחר שענית על השאלות לגבי העסק שלך וערכת את מחקר השוק שלך, אתה יכול לסיים להרכיב פרופיל שלם של הלקוח האידיאלי שלך. אם יש לך מספר מוצרים או שירותים, ייתכן שיהיה לך לקוח אידיאלי שונה עבור כל אחד מהם.

הפרופיל שלך צריך לכלול שילוב של מידע דמוגרפי, שיעזור לך להבין את המצב הסוציו-אקונומי של הלקוחות שלך, ומידע פסיכוגרפי, המספק תובנות לגבי האישיות של הלקוחות שלך.
מידע דמוגרפי חשוב עשוי לכלול גיל, רקע גזעי/אתני, מין, מצב משפחתי, רמת השכלה, עיסוק, הכנסה, מספר ילדים ומיקום.
מידע פסיכוגרפי חשוב עשוי לכלול תחביבים, תחומי עניין, אמונות, דת, סגנון חיים והעדפות טכנולוגיה.

שיווק ברשתות חברתיות

שימוש במידע זה כדי להגדיל את העסק שלך

כוון לשוק שלך במקום שבו הם מבלים. ברגע שיש לך את פרופיל הלקוחות שלך, אתה יכול לעשות קצת מחקר מקוון כדי לקבוע אילו סוגים של הרגלים יכולים להיות לאדם כזה. הכרת ההרגלים שלהם תעזור לך לקבל החלטות חכמות לגבי היכן וכיצד לשווק את השירותים שלך.

כדאי לנסות לברר אם שוק היעד שלך מעדיף לקנות באינטרנט או בחנות; כמה זמן הם מבלים באינטרנט, צפייה בטלוויזיה, קריאת מגזינים והאזנה לרדיו; ואיזה אתרים, ערוצים ופרסומים ספציפיים הם מעדיפים.

אתה יכול להשתמש בשירותי ניתוח מדיה חברתית כדי לעזור לך ללמוד יותר על ההרגלים של קהל היעד שלך. אם תגלה שחלק גדול משוק היעד שלך הוא אוהדים של חברה ספציפית, ייתכן שתוכל לשאול כמה רעיונות כיצד לשווק אליהם.

אתה יכול גם לעשות מחקר משלך כדי לקבל תשובות לשאלות אלה. זה עשוי להיות מועיל במיוחד אם אתה צריך להכיר את ההרגלים של קבוצה מסוימת באזור שלך. דאגו לגייס קבוצת משתתפים המייצגת את שוק היעד שלכם.

שווק לערכי הלקוחות שלך. כאשר יש לך הבנה טובה של שוק היעד שלך, אתה אמור להיות מסוגל ליצור קמפיינים שיווקיים שיהדהדו איתם. התייעץ תמיד עם פרופיל הלקוח שלך בכל פעם שאתה יוצר מסע פרסום חדש ושאל את עצמך איך הוא קשור למה שאתה כבר יודע על שוק היעד שלך.

שלחו מבצעים מותאמים. אם אתם מבינים את שוק היעד שלכם ושקפידים על איסוף נתונים מלקוחות, תוכלו להשתמש במידע זה כדי לחלק את הלקוחות שלכם לנישות שונות ולוודא שהם תמיד יקבלו מידע על החנות שלכם שרלוונטי עבורם.

לדוגמה, אם אתם מנהלים חנות מקוונת שמוכרת ביגוד לחיות מחמד, תוכלו להשתמש בנתונים שאספתם לגבי רכישות קודמות כדי לחלק את הלקוחות שלכם לשלוש קבוצות: בעלי כלבים, בעלי חתולים ובעלי כלבים וחתולים. זה יאפשר לך לשלוח מבצעים ללקוחות עבור המוצרים שהם הכי יתעניינו בהם.

אתה יכול גם להשתמש במידע זה כדי לפתח מוצרים או שירותים חדשים כדי לתת מענה לקבוצות הנישה השונות שלך.

עברו לדף הבית: שיווק דיגיטלי לעסקים.

הירשמו עכשיו:
פוסטים אחרונים