פרסום ממומן מה זה אומר?

שיתוף ע"י:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
תוכן העניינים

פרסום ממומן מה זה אומר?

פרסום ממומן בתשלום הוא כל סוג של פרסום שאתה צריך לשלם עבורו, לעומת פרסום בבעלות שלך.

עם פרסום ממומן בתשלום, משווקים משלמים לבעלים של שטח פרסום בתמורה לשימוש בשטח זה. המחיר המשולם עבור שטח המודעה נקבע לרוב באמצעות תהליך הצעות מחיר בין המשווקים לבעל שטח המודעה.

ישנן מספר קטגוריות, כולל תשלום לפי קליק (PPC), תשלום לפי הופעה (PPI) ומודעות לתצוגה.

צפו בדף הבית: שיווק דיגיטלי לעסקים.

מדוע פרסום בתשלום חשוב בשיווק?

קמפיינים שיווקיים יעילים מנצלים את כל ערוצי הפרסום. למרות שפרסום בתשלום עולה יותר מפרסום בבעלות או רווח, טפסים בתשלום הם דרך יעילה לחשוף את שם החברה שלך לקהל גדול.

מודעות בתשלום מוצגות בדרך כלל למשתמשים בצדדים, בחלק העליון או התחתון של דפי אינטרנט. משווקים יכולים לשלם יותר כדי להציג את המודעות שלהם באתרים פופולריים יותר כדי להגדיל את התנועה.

הקטגוריות השונות של מודעות בתשלום – PPC, PPI ומודעות לתצוגה – מאפשרות למשווקים להתאים אישית עוד יותר את מסעות הפרסום ממומן שלהם. הפופולריות הגוברת של המדיה החברתית הפכה לאחרונה אתרים כמו פייסבוק ולינקדאין לפלטפורמות יעילות למודעות בתשלום.

שיווק באינסטגרם
שיווק באינסטגרם

פלטפורמות ידועות רבות מייצרות רווח מהנתונים שהן אוספות באמצעות פרסום ממומן. מגוגל ובינג המבוססים, המשבשים פייסבוק ולינקדאין ועד לחדשים כמו טיק טוק, יש הרבה מבחר. הפלטפורמות הללו הבינו שהן יכולות להרוויח הרבה כסף ממדיה הניתנת להצעת מחיר והן הגדילו מקום למודעות במהלך השנים האחרונות.

בעוד שההזדמנויות הולכות וגדלות, זה גם אומר שהשוק נעשה יותר ויותר תחרותי ונעשה קשה מאוד להסתמך רק על ערוצים אורגניים (שלא בתשלום) כדי לספק את התנועה שאתה רוצה. עסקים מתפתים לקנות מודעות ואם הם רוצים להתחרות בנוף עמוס, עסקים נמצאים בלחץ לציית. אחרי הכל, המשבצת מספר אחת בתוצאות החיפוש של גוגל היא לא תמיד תוצאה אורגנית ולכן התחרות לעתים קרובות פירושה כעת לשלם כדי להתחרות.

מכיוון שזו המציאות של השוק, העסק שלך צריך לאמץ את זה, אבל זה לא אומר שאתה צריך להוציא כל אגורה מהתקציב שלך על מודעות בתשלום. דף זה יעזור לך להבין כיצד פועל פרסום ממומן וכיצד ניתן להפיק ממנו תועלת כדי להשיג את היעדים העסקיים שלך. כמו בכל דבר בשיווק דיגיטלי, אתה יכול להגיע להצלחה גדולה אם אתה מבין איך זה עובד ותבדוק באופן עקבי ומבצע אופטימיזציה. פרסום מעולה בתשלום לעולם אינו שלם.

מהו פרסום בתשלום?

פרסום ממומן בתשלום הוא מודל פרסום מקוון שבו מפרסמים מציעים הצעות להשתתף במכירות פומביות בזמן אמת על מנת להציג את המודעות שלהם בתוך משבצות בפלטפורמה או רשת ספציפית. לדוגמה, בחיפוש זה על ריהוט גן תוכלו לראות הן מודעות קניות והן מודעות טקסט. קראו עוד: כיצד ליצור קשר עם גוגל מודעות?

זה נקרא לפעמים גם מדיה הניתנת להצעות מחיר או פרסום PPC. PPC מייצג פרסום בתשלום לפי קליק, מכיוון שאתה משלם בדרך כלל בכל פעם שמישהו לוחץ על המודעות שלך.

מודל זה בדרך כלל מתנגד לפרסום שרווח או בבעלות, שבו אתה יכול להשתמש בפלטפורמה כדי לדחוף את התוכן שלך בחינם, כלומר פוסטים בפייסבוק או בלינקדאין.

איך עובד פרסום PPC

רוב הפלטפורמות המציעות שירותי פרסום בתשלום משתמשות באלגוריתמים להפעלת מכירות פומביות בזמן אמת. האלגוריתמים מחליטים איזו מודעה למקם בתוך משבצת זמינה באינטרנט. הקריטריונים הם לרוב שילוב בין סכום הצעת המחיר לאיכות המודעות, אך יכולים להשתנות בהתאם לפלטפורמה שבה נעשה שימוש. עם זאת, פלטפורמות לא תמיד הופכות את הקריטריונים לשקופים, ויש עוד מגוון משתנים שיש לקחת בחשבון.

מודעות מגיעות בצורות ובפורמטים רבים כגון טקסט, תמונות, סרטונים ועוד. פלטפורמות רבות מציעות כעת להעדיף מודעות שמניבות ביצועים טובים על סמך היעדים שלך. האלגוריתמים שלהם קולטים מספר עצום של אותות ממה שבני אדם יכולים לעבד, מה שהופך אותו ליעיל יותר לתת להם להחליט אילו מודעות לדחוף.

ישנן אפשרויות מיקוד רבות לבחירה, אך רובן מתאימות לשתי קטגוריות עיקריות:

  • מודעות חיפוש – מופעלות על ידי מישהו שמחפש באופן פעיל מילות מפתח ספציפיות; המודעות מוצגות בדרך כלל בדף תוצאות של מנוע חיפוש ועונות על שאלה ספציפית.
  • מודעות לתצוגה – מופעלות על ידי מישהו שמתאים לקריטריוני מיקוד ספציפיים כגון דמוגרפיה או תחומי עניין; המודעות מופיעות בדרך כלל כאשר מישהו גולש באינטרנט או באפליקציה ויכולות להיחשב כמפריעות.
    לפעמים ניתן לערבב ולהתאים את שתי הקטגוריות הללו בהתאם לפלטפורמה שבה אתה משתמש. עם זאת, אנו ממליצים לנתח את הביצועים שלהם בנפרד אם אתה יכול. הסיבה לכך היא שמודעות לרשת החיפוש נוטות להניב ביצועים טובים יותר ממודעות ברשת המדיה מכיוון שהן פחות מפריעות.

להשתמש בשיווק בפייסבוק

ההיסטוריה של פרסום מקוון בתשלום

פרסום מקוון בתשלום החל בשנת 1994 כאשר מודעת הבאנר הראשונה הופיעה בפרסום הדיגיטלי, חלק ממגזין. הם היו צריכים דרך לייצר הכנסות והשתמשו בשיטה המסורתית של מכירת משבצות מודעה בדפי המגזין שלהם. מודל זה הועבר ממש למקוון ומפרסמים היו מבקשים תשלום מראש כדי להציב מודעות במשבצות ספציפיות למשך פרק זמן נתון.

מודעות באנר השתלטו על האינטרנט ובשנת 1996, הופיעה מודעות כדי לתת למפרסמים נתונים נוספים על הביצועים שלהם. זה חולל מהפכה בשוק מכיוון שניתן היה לראות את הנתונים בזמן אמת ולבצע אופטימיזציה בהתאם במקום להמתין עד שהקמפיין יסתיים כדי לבצע שינויים.

הכלי החדש הזה הוביל למודל תמחור חדש המבוסס על עלות להופעה במקום תשלום קבוע עבור שטח המודעה.

בשנת 1999, מנוע החיפוש המתפתח גו.טו החליט לייצר רווחים מתוצאות החיפוש שלהם על ידי יצירת מערכת מכירות פומביות שבה מפרסמים יכולים להציע הצעות על מילות מפתח כדי להציג את המודעות שלהם בתוצאות החיפוש. פרסום חיפוש בתשלום נולד! זה דרדר במהירות את איכות תוצאות החיפוש, אם כי כמה מפרסמים היו מוכנים לשלם כדי להופיע בחיפושים לא רלוונטיים.

זה היה כאשר גוגל הציגה את גוגל מודעות בשנת 2000 עם מערכת מכירות פומביות המבוססת על סכום הצעת המחיר וציון האיכות, כדי להבטיח שתוצאות החיפוש שלהם יישארו רלוונטיות ויספקו תגובות באיכות גבוהה למשתמשים תוך כדי הכנסה. מערכת זו עדיין קיימת כיום אם כי הרבה יותר מתוחכמת.

בשנת 2006, פייסבוק הצטרפה למפלגה כדי להגדיל את הרווחיות שלהם והשיקה מודעות היפר ממוקדות המבוססות על שפע הנתונים שהם אספו על משתמשים. זה פתח הרבה אפשרויות מיקוד עבור מפרסמים ופלטפורמות אחרות כמו טוויטר ולינקדאין בעקבותיו בקרוב.

כיום, עולם הפרסום המקוון השתלט על ידי למידת מכונה כדי לעזור למפרסמים להתמקד באסטרטגיה ויצירתיות, בעוד שהמכונה דואגת לאיסוף נתונים, ניתוח ואופטימיזציה. מודעות יכולות להיות ממוקדות במיוחד וסופר רלוונטיות; עם זאת, אנשים נוטים להשתמש בכלים לחסימת מודעות וקובצי Cookie שהופכים את ההגעה לקהל שלך באינטרנט למאתגרת יותר. זה מראה שיש צורך מוגבר בתוכן מועיל וכנה ולא במודעות פולשניות.

קראו עוד על: כיצד ליצור מודעת פרסום בלתי נשכחת?.

היתרונות העסקיים של פרסום ממומן בתשלום

מדיה הניתנת להצעות מחיר, מסלול מהיר להגברת התנועה
פרסום בתשלום הוא דרך מצוינת להגדיל את התנועה – ובתמורה המרות – במהירות. לשם השוואה, ההשקעה בטקטיקות של אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) אורכת זמן רב יותר ובדרך כלל תראה תוצאות חודשים לאחר ביצוע שינויים באתר שלך.

זה לא אומר שקל יותר להגדיר ולהפעיל פרסום ב-PPC מאשר ב-SEO או שאתה צריך להתמקד רק ב-PPC. פרסום בתשלום הוא טקטיקה מצוינת לטווח קצר, בעוד שיש לראות ב-SEO השקעה לטווח ארוך עבור עסק עם צמיחה אקספוננציאלית. לכן, אתה צריך לשמור על תקציב לשני הערוצים אם אתה יכול. זה כמו השקעה בבורסה, אתה צריך לגוון את האפשרויות שלך כדי לקבל את התשואה שאתה מחפש.

הנה כמה תרחישים שבהם PPC יכול להיות שימושי:

  • התחלה מקוונת – פרסום בתשלום יכול להיות בעל ברית מצוין לעסק שמתחיל באינטרנט ואינו מדורג טוב מאוד באופן אורגני עבור מונחים רלוונטיים. אתה יכול להגדיר מסע פרסום שממקד למונחים שאתה רוצה להציג ולהתחיל לראות תוצאות די מהר.
  • בינתיים, כדאי להשקיע ב-SEO עבור אותם מונחים כדי לבנות את החוזק האורגני שלהם. לאחר מכן, אתה יכול להעביר את תקציב ה-PPC שלך למונחים אחרים שבהם ייתכן שחסר לך נוכחות אורגנית.
  • תוצאות חיפוש תחרותיות – מדיה בתשלום יכולה גם להשלים את אסטרטגיית ה-SEO שלך עבור מונחים שבהם תוצאות מנועי החיפוש מאוד תחרותיות, מה שמוריד תוצאות אורגניות למטה. זה קורה בדרך כלל במונחים מסחריים מאוד שיכולים להיות המפתח לעסק שלך. הצגת מודעות עבור מונחים אלה פירושה שאתה מכפיל את הסיכויים שלך לקבל קליקים מכיוון שאתה מופיע פעמיים בתוצאות החיפוש.
  • הרחבת טווח ההגעה שלך – מדיה שניתן להגיש הצעות מחיר היא דרך מצוינת להרחיב את טווח ההגעה שלך לאנשים שלא מכירים אותך. עם כל כך הרבה אפשרויות מיקוד, אתה יכול להגיע לקהלים חדשים שאולי לא שמעו עליך אחרת ולעורר את העניין שלהם.
  • מקד מחדש מבקרים קיימים – מיקוד מחדש פירושו הצגת מודעות למבקרים שקיימו בעבר אינטראקציה עם המודעות או האתר שלך, ימים או אפילו חודשים לאחר שהם חיפשו. פלטפורמות פרסום מקוונות רבות מאפשרות לך למקד אנשים מחדש על סמך קריטריונים שונים. זה נהדר להעביר אנשים למטה במשפך הקנייה על ידי הצגת מודעות שמתאימות למה שהם צריכים. אתה יכול למקד מחדש אנשים שביקרו באתר שלך, אנשים ב-CRM שלך, אנשים שעסקו במודעה מבלי ללחוץ עליה וכו'.

שיווק ופרסום: מה ההבדל?

(כמעט) הכל ניתן למדידה באמצעות פרסום מקוון

המשיכה של פרסום PPC היא שאתה יכול כמעט למדוד הכל באינטרנט. כאשר אתה משווה את זה לפרסום מסורתי כמו טלוויזיה או שלטי חוצות, קשה מאוד לייחס למעשה החזר על השקעה (ROI) לערוצים אלה מכיוון שאינך יכול לעקוב אחר אנשים שראו את המודעות שלך, או אלה שקנו לאחר מכן את מה שפרסמת כתוצאה מכך. של המודעה שלך.

ישנם כלים רבים המאפשרים לך לעקוב אחר מה שאנשים עושים באתר האינטרנט שלך שיכולים להשתלב עם המעקב מפלטפורמת הפרסום שלך. לאחר שהיסודות שלך מונחים כמו שצריך, תוכל לראות בקלות אם מישהו רכש באתר שלך לאחר שלחצו על מודעה, ומשם, לחשב את החזר ה-ROI של הפעילות בתשלום שלך.

פלטפורמות פרסום גם נותנות לך גישה למכרה זהב של מידע על הקהל/ים שלך. רוב הפלטפורמות כמו גוגל, פייסבוק או לינקדאין יתנו לך מידע דמוגרפי כמינימום עבור אנשים שראו את המודעות שלך. אתה יכול גם לקבל מידע על תחומי העניין של אנשים, משרותיהם ונתונים אישיים אחרים – הכל באופן אנונימי כמובן! נתונים אלה יכולים לעזור לך להבין טוב יותר את הקהל/ים שלך, וכך למקסם את התקציב שלך על ידי מיקוד ספציפי יותר לאנשים שיש להם סיכוי גבוה יותר להתעניין במוצרים או בשירותים שלך.

 

בניית אתרים לעסקים - נועם שיווק דיגיטלי

הגע לקהל שלך היכן שהוא מקוון

אנשים מבלים הרבה מזמנם באינטרנט ומדיה מסורתית כמו טלוויזיה או מגזינים מודפסים אינם פופולריים כמו פעם. בנוסף, אתה יכול לתת לקהל שלך הרבה יותר מודעות מותאמות אישית באינטרנט מאשר בעת פנייה דרך מודעת טלוויזיה ארצית. בסופו של דבר אתה מועיל יותר עבורם ויכול למקד לאנשים שיש סיכוי גבוה יותר שיתעניינו בך, מה שבדרך כלל אומר החזר ROI טוב יותר עבור העסק שלך.

פלטפורמות פרסום יודעות זאת ויכולות לעזור לך להגיע לאנשים הנכונים בזמן הנכון במקום שבו הם אוהבים לבלות באינטרנט. תצטרך לעשות קצת מחקר וקצת ניסוי וטעייה לפני שתמצא את הפלטפורמה המושלמת לפרסום. זכור, דברים משתנים ולכן לא תמיד צריך לזרוק משהו שלא עבד לפני שנה מכיוון שהוא עשוי להיות רלוונטי עכשיו. באותו אופן, ברגע שאתה מוצא את התמהיל שעובד עבור העסק שלך, אל תשכח להמשיך לבדוק, אולי זה לא תמיד יהיה הפתרון היעיל ביותר.

ערוצי פרסום ממומן

ישנם ערוצי פרסום מקוונים רבים בחוץ, אך הנה סקירה כללית של העיקריים שבהם.

גוגל מודעות

גוגל מודעות, שנקראה בעבר AdWords, היא פלטפורמת הפרסום הידועה והותיקה ביותר באינטרנט. הפלטפורמה המתוחכמת שלה מאפשרת לך לפרסם במנוע החיפוש של גוגל, ביוטיוב וכן במיליוני אתרים ואפליקציות שהן חלק מהרשת שלה. באמצעות למידת מכונה והנתונים שהיא אוספת על משתמשים, גוגל מתאימה מילות מפתח ואנשים עם המודעות שלך והם די טובים בזה!

הפלטפורמה משתמשת בעיקר במודל של תשלום לפי קליק המבוסס על כמה אתה מוכן להציע וציון האיכות שלך – כמה טובים המודעות ודפי הנחיתה שלך.

פרסום של מיקרוסופט
מיקרוסופט מודעות, שנקרא בעבר Bing Ads, עובד בצורה דומה מאוד ל-גוגל פרסום. למעשה, אתה אפילו יכול לייבא את המודעות שלך מגוגל ל-מיקרוסופט מודעות. המודעות שלך יכולות להופיע בתוצאות החיפוש של בינג, יהו ו-MSN וכן באתרי שותפים אחרים או בפלטפורמות כגון קורטנה או אמזון.

הפלטפורמה משתמשת גם במודל תשלום לפי קליק המשלב את סכום הצעת המחיר שלך וציון האיכות. הצעות המחיר נוטות להיות קצת יותר זולות מגוגל מכיוון שבדרך כלל משתמשים בהן פחות על ידי מפרסמים. עם זאת, אתה צריך לצפות פחות נפח מגוגל מכיוון של-Bing יש נתח שוק קטן יותר, אבל זה יכול להשתנות בהתאם למדינה ולתעשייה שאליהם אתה מכוון.

מודעות לינקדאין
לינקדאין מודעות מציעה פרסום בכל הפלטפורמה שלה ומתמקדת מאוד באנשי מקצוע. אתה יכול למקד למשתמשים על סמך שם התפקיד שלהם, התעשייה או החברה בה הם עובדים או תחומי העניין שלהם, בשילוב עם נתונים גיאוגרפיים ודמוגרפיים. הפלטפורמה משתמשת בעיקר במודל תשלום לפי קליק.

שיווק ברשתות חברתיות

מודעות פייסבוק
פייסבוק מודעות מספקת יכולות פרסום בפלטפורמות שלה כולל פייסבוק, מסנג'ר ואינסטגרם. אתה יכול למקד למשתמשים על סמך הרבה קריטריונים כמו תחומי העניין שלהם, הדפים שהם אוהבים ואפילו מאפיינים של החברים שלהם. כמו פלטפורמות אחרות, הם משתמשים בעיקר במודל תשלום לפי קליק המבוסס על מכירות פומביות בזמן אמת.

מודעות טוויטר
מודעות טוויטר מספקת יכולות פרסום בפלטפורמה שלה. אתה יכול למקד לאנשים על סמך מילות מפתח, השיחות שהם לוקחים בהן חלק, תחומי העניין שלהם והאם הם היו מעורבים בציוצים שלך בעבר. הם גם מבוססים על מודל של מכירה פומבית עם חיובי תשלום לפי קליק.

פרסום באיביי
לפרסום ב-eBay יש תוכנית שבה אתה יכול להציע הצעות להצגה במשבצות באנרים ברחבי האתר על סמך מילות מפתח שאנשים מחפשים או קטגוריות שבהן הם מבקרים. הם גם משתמשים במודל של תשלום לפי קליק ומכירה פומבית.

כיצד לפתח את אסטרטגיית הפרסום ממומן בתשלום שלך

יש הרבה דברים שקשורים לפרסום PPC ולא כדאי להתחיל את הקמפיינים שלך בלי שתהיה לך אסטרטגיה, אחרת אתה עלול לבזבז הרבה כסף!

דוגמא לאתר שמבצע פרסום בגוגל: מוצרי טיפוח.

זהה את המטרות שלך
כמו בכל דבר בשיווק, אתה צריך לזכור מטרות לפני שאתה מתחיל בכל דבר אחר. למי אתה מנסה להגיע? מה בדיוק אתה מנסה להשיג ומה אתה רוצה שהקהל הזה יעשה? מה התוצאה הסופית?

יעדים וקהלים שונים יצטרכו סוגי מסעות פרסום ומודעות שונים וכן פלטפורמות שונות. הפלטפורמות שהזכרנו בדרך כלל מועילות בכך, מכיוון שהן מתקשרות לקמפיינים ספציפיים עם יעדים. זה אומר שבדרך כלל אתה מתחיל את הקמפיין שלך עם יעד ובוחר את האפשרויות הרלוונטיות שהם מציעים לך.

ניתן לסווג יעדים על סמך המסע של הקונה שלך, מכיוון שאנשים יצטרכו דברים שונים בהתאם לשלב שבו הם נמצאים.

הירשמו עכשיו:
פוסטים אחרונים