איך להשיג עבודה בשיווק ללא תואר בשיווק?

שיתוף ע"י:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
תוכן העניינים

איך להשיג עבודה בשיווק ללא תואר בשיווק?

אם אתה רוצה למצוא עבודה בשיווק אבל אין לך תואר בשיווק, אל תדאג. אתה יכול להשיג את משרת השיווק של חלומותיך על ידי ביצוע השלבים הקלים האלה.

הפק את המרב מהניסיון והתואר שלך

ודא שיש לך את מה שנדרש כדי לעבוד בשיווק. לפני שאתה מנסה למצוא עבודה בשיווק, עליך לחקור מה המשמעות של שיווק בפועל כדי לוודא שאתה מתאים לעבודה. למרות ששיווק הוא קטגוריה רחבה שיכולה לנוע בין פרסום להיות מנהל מדיה חברתית בפייסבוק, עדיין יש כמה תכונות שאתה צריך להחזיק כדי להתאים לתפקיד.

 • האם אתה חושב יצירתי? האם אתה יכול להסתכל על סיטואציות מסורתיות בצורה חדשה ולעזור למסגר מחדש משהו תפל בצורה שתהפוך אותו למרתק?
 • האם יש לך כישורי תקשורת מילוליים מהשורה הראשונה? האם אתה סופר חזק שיכול להעביר את המחשבות שלך בצורה ברורה ותמציתית?
 • האם אתה יכול לארגן ולפרש נתונים מסובכים?
 • האם אתה יכול לזהות בעיות ולמצוא דרך לפתור אותן?
 • האם יש לך מיומנויות מחקר חזקות שיכולות לעזור לך להבין מצב מכמה זוויות?
 • אם ענית "כן" על כמה או על כל השאלות הללו, אז קריירה בשיווק היא מושלמת עבורך.

אסטרטגיה שיווקית

תפיק את המרב מהתואר שלך. זכרו שלאנשים רבים בתחום הקריירה אין ניסיון בשיווק. לרבים מהם יש תארים באנגלית, היסטוריה, כלכלה, או אפילו שפות זרות. לא משנה מה התואר שלך, אתה יכול להשתמש ברקע שלך כדי להראות שיש לך את הכישורים הדרושים לשיווק.

הנה איך לעשות את זה:

 • הראה את היכולות שלך להיות חוקר גדול. שיווק דורש פתרון בעיות, ולעתים קרובות פתרון בעיות מחייב אותך לעשות קצת מחקר כדי להגיע לעומקה של בעיה. סביר להניח שעשית מחקר לא משנה באיזה תואר קיבלת, אז אל תשכח להדגיש את הניסיון שלך, בין אם זה היה על זכייה בפרס עבור עבודת גמר, או בכתיבת עבודת גמר מכובד לתואר ראשון.
 • הראה את הצד היצירתי שלך. מעסיקים שיווקיים מחפשים אנשים שיכולים לחשוב מחוץ לקופסה, ללא קשר לנסיבות. אם יש לך ניסיון בכתיבה יצירתית מהתואר שלך באנגלית, זו דרך מושלמת להדגיש את הצד היצירתי שלך. אבל כמעט כל תואר חייב ממך להציג מצגת, או ליצור פרויקט משוכלל בשלב מסוים, ואתה יכול להדגיש את היצירתיות שבה השתמשת כדי להרכיב את זה.
 • הפגינו את כישורי הארגון שלכם. כישורים ארגוניים חזקים חשובים לכל תואר שיווקי, מכיוון שתאזן בין מגוון פרויקטים. הראה שהצלחת לאזן בין לוח זמנים עמוס של שיעורים, להיות פעיל באחווה או בחברותא שלך, ולקחת על עצמך משרה חלקית באותו הזמן.
 • שפר את הידע שלך בשפה זרה. חברות שיווק רבות מרחיבות את המוצר שלהן לשוק שדובר אנגלית, כך שאם אתה למדת אנגלית, יכול להיות שאתה מתאים מאוד.
 • מתג את עצמך! ודא שכל חשבונות המדיה החברתית שלך מקצועיים ובנויים במלואם. הרבה יותר קל להשיג עבודה כמנהל מדיה חברתית אם אתה מסוגל להוכיח את כישוריך בחשבונך. אותו דבר לגבי יצירת בלוג אישי הממוקד בתעשייה. זה מאפשר לך להראות למנהלי גיוס, שאתה מסוגל לשווק את האתר שלך, תוך הוכחה שיש לך ידע בענף שבו אתה מנסה להשיג עבודה.

הפק את המרב מהחוויה שלך. למרות שאולי אינך מרגיש שיש לך ניסיון שיווקי, אם תבלה קצת זמן עם קורות החיים שלך, תוכל למצוא דרך להעניק לחוויה שלך מיומנות ידידותית לשיווק. אתה לא צריך לשקר או אפילו למתוח את האמת כדי להראות כיצד החוויה שלך יכולה להיות רלוונטית לתחום השיווק.

פרסום באינסטגרם

הנה איך לעשות את זה:

 • אל תוריד אף אחד מחוויית המכירה שלך. גם אם אתה מרגישה שעבודה בבית קפה או חנות בגדים עשויה לא להתייחס לשיווק, אתה יכול לדבר על איך הידע שלך על מוצר ספציפי עזר לך להבין איך לשווק אותו, גם אם זה רק אומר שעזרת להציב שלטים ידידותיים בחנות שלך או למצוא דרך חדשה למכור את המוצר ללקוחות.
 • חשוב על כל היבט יצירתי של העבודה שלך. גם אם אתה מורה לאנגלית או מורה שרוצה עבודה בשיווק, אתה יכול לדבר על האסטרטגיות היצירתיות בהן השתמשת כדי למשוך את הקהל שלך וללמד מושג ישן בדרך חדשה.
 • הפעל את חוויית העבודה בצוות שלך. בין אם אתה מדבר על פרויקט קבוצתי אינטנסיבי בבית הספר או על פרויקט שעבדת עליו במשרד שלך, עליך להדגיש את יכולתך לתקשר עם אחרים ולשתף פעולה, מכיוון שעבודות שיווק רבות מחייבות אותך לעשות בדיוק את זה.
 • הפגינו יוזמה ודחף. הדגימו שאתם בעלי כושר עבודה שעברו מעל ומעבר לדרישות העבודה שלכם. גם אם היית רק עוזר ספריית לימוד עבודה, אתה יכול לדבר על איך לקחת את היוזמה לארגן מחדש את תצוגת הספרות העכשווית כדי לגרום פי שניים לתלמידים לבדוק ספרים.
 • נצל את המעורבות שלך במועדונים ופעילויות לתואר ראשון. אתה אולי לא חושב שלהיות כיסא העומס של החברה שלך יכול לעזור לך להשיג עבודה בשיווק, אבל אתה יכול לדבר על כמה קשה עבדת כדי לשווק בעצם את החברה שלך ולגרום לה לפנות למגוון רחב של לקוחות.

קבל יותר ניסיון

קבל ניסיון עבודה מסורתי יותר. הדרך הקלה ביותר להשיג עבודה בשיווק היא לצבור ניסיון מסורתי יותר בעולם השיווק. כדי למצוא עבודה שיכולה לעזור לך להגביר את יכולות השיווק שלך, אתה צריך לדעת היכן לחפש.

הנה כמה מקומות שכדאי לקחת בחשבון:

 • שאל לגבי תפקיד שיווקי בחברה בה אתה עובד. יותר ויותר חברות מחפשות לקדם לרוחב ולהעסיק מבפנים. הם כבר מבינים היטב את היכולות ואת מוסר העבודה שלך.
 • חפש משרות שיווק ברמת התחלה המציעות הכשרה בעבודה. למרות שלא תמיד יש לאלו משכורות התחלתיות גדולות, הניסיון שתצבור יהיה בעל ערך.
 • בצע עבודות קטנות או עבודות חוזה כדי לפתח את תיק העבודות שלך. חפשו אנשים שזקוקים לעזרה קטנה בעיצוב גרפי, מיילים מתמיד של יצירת קשר או שיווק בפייסבוק וגבו תשלום קטן לחודש. בזמן שאתה משכלל את הכישורים שלך, אתה יכול גם לבנות את קורות החיים שלך ואת הפניות שלך.
 • חפש משרות בחברות קטנות בנוסף לחברות שיווק גדולות. כמעט לכל עסק יש תקציב שיווק בימינו, וחלקם שוכרים אנשי שיווק במשרה מלאה.
 • אל תסרב להתמחות בשיווק רק בגלל שזה לא משתלם. זוהי דרך חשובה להכניס קצת ניסיון שיווקי לקורות החיים שלך.
 • מצא את הנישה שלך. אם אתה רוצה לשווק בגדי גברים, עבודה בחנות לבגדי גברים יכולה לעזור לך לקבל פרספקטיבה לגבי מה שנדרש כדי למכור בגדי גברים. אם אתה יכול להתקדם בעבודה זו, אולי תוכל למצוא את עצמך בתפקיד שיווקי. עובדים בחנות לבגדי גברים וכותבים על זה בבלוג? אפילו יותר טוב.
 • הירשם לניוזלטרים שיווקיים מחברות שיווק גדולות, כגון לינקדין. זה יעזור לך להתעדכן בטרנדים ובנתונים הדמוגרפיים, וזה גם יעזור לך ללמוד על הזדמנויות עבודה נוספות.

מצא עבודה בחברה המציעה תוכניות מתאמנים לשיווק. תוכניות אלו יכולות לסייע לבוגרים לצבור ניסיון בעולם השיווק.

צור בלוג או אתר אינטרנט. ניהול בלוג אישי או אתר אינטרנט הוא דרך מצוינת לשווק את עצמך ולשתף יותר מהרעיונות שלך עם העולם. אם יש לך מספיק עוקבים במדיה החברתית, אז זה אמור להיות לך קל לגרום לאנשים להתעניין באתר האינטרנט או בבלוג שלך.

זה יראה שאתה מרגיש בנוח עם כתיבה באינטרנט ויכול להשתמש במיומנויות הביקורתיות והיצירתיות שלך כדי לקדם מותג או לשפר מוצר.

הנה איך לעשות את זה:

 • לא משנה מה מטרת הבלוג או האתר שלך, גרמו לו להיראות מקצועי. אם יש לך חבר שמתמצא בעיצוב אתרים, אתה יכול לבקש עזרה, או שאתה יכול לבלות קצת זמן בעצמך כדי לגרום לאתר שלך להיראות מקצועי, מלוטש ומושך את העין.
 • עדכן את האתר שלך לעתים קרובות. למרות שאתה לא צריך לכתוב בלוג כל יום, אתה צריך לנסות לשתף את המחשבות שלך לעתים קרובות ככל שאתה יכול כדי לעניין אנשים. אם תעדכן את הבלוג שלך רק פעם בחודש, אנשים יפסיקו להסתכל עליו.
 • תהיה מעניין. כדי שאנשים יגיעו לאתר שלך, תצטרך לכתוב על נושאים מרתקים ולהשתמש בקול חי כדי לעשות זאת. הרגל לגלוש באינטרנט במשך חצי שעה בכל יום כדי לבדוק את הנושאים הרלוונטיים ביותר, ולהמציא משהו לומר עליהם.

כתוב באינטרנט. ישנן דרכים אחרות לכתוב באינטרנט בנוסף לבלוג או אתר אינטרנט.

קורס שיווק דיגיטלי חינם

הנה כמה דברים שאתה יכול לעשות באינטרנט כדי לקדם את חווית הכתיבה שלך:

 • צור בלוג שיווקי. באמצעות פלטפורמת בלוגים חינמית, כמו WordPress, פרסם בלוגים יומיים או שבועיים. תאר את התצפיות והתובנות שלך לגבי מגמות השיווק האחרונות, והן ישמשו כהוכחה ליכולת השיווקית שלך. השתמש בבלוג שלך לרשת ולקשר לבלוגרים וחברות שיווקיות אחרות.
 • פרסם מאמרים שיווקיים באינטרנט. אתה יכול להיות בוחן שיווק באזור שלך או למצוא מקומות אחרים להגשת מאמרי שיווק בחינם. שימו לב לאיכות הכתיבה שלכם והקפידו לא לעשות פלגיאט.
 • כתוב ביקורות איכותיות באינטרנט. אתה יכול להיות חבר בחברה בלוגים או למבקר מוביל של אמזון. לא רק תקבל כמה הטבות, אלא תוכל להראות את הנוכחות שלך באינטרנט.

תשווק את עצמך

שיווק את עצמך בפייסבוק. אם אתה רוצה לעבוד בשיווק, רוב הסיכויים הם שכבר יש לך פרופיל בפייסבוק. כיום, מקובל שמעסיק פוטנציאלי בודק את פרופיל הפייסבוק שלך לפני שהוא מחליט לראיין אותך, אז כדאי לוודא שפרופיל הפייסבוק שלך מראה שאתה עובד פוטנציאלי מקצועי, אחראי ובוגר.

כך תעשה את זה:

 • נהל את הגדרות הפרטיות שלך. כאשר מעסיק מחפש אותך, הוא אמור להיות מסוגל לראות רק את התמונה שלך וכמה מידע חשוב עליך. תן לכל אחד לראות מידע על חווית העבודה שלך ועל תמונת הפייסבוק הבוגרת שלך, והסתיר את התמונות ה"מהנות" יותר עבור שאר החברים שלך.
 • אם אתה באמת רוצה שפרופיל הפייסבוק שלך ישווק אותך, ודא שכל התמונות שלך מציגות את הצד הטוב ביותר שלך. אתה יכול להפוך לחברים בפייסבוק עם מישהו שיכול לעזור לך למצוא עבודה, כך שהתמונות האלה יכולות
 • להראות לך כיף בדברים כמו פתיחת גלריה או קריאת שירה, או לעשות משהו שקשור לעבודה, אבל אתה צריך לבטל תמונות שבהן אתה נראה שיכור או שאתה שיכור לא לבוש כראוי.
 • נסה להחזיק כמה שיותר חברים בפייסבוק. הרבה משרות שיווק ברשתות חברתיות זקוקות למנהל מדיה בפייסבוק וישאלו על הסף כמה חברי פייסבוק יש לך.
 • אם זה רלוונטי, צור דף מעריצים בפייסבוק. אם יש לך כישרון או מיומנות, עליך לקדם אותם באמצעות פייסבוק כדי להפיץ מודעות לגבי העבודה שלך ולעדכן את המעריצים שלך.

עברו לדף הבית: שיווק דיגיטלי לעסקים.

הירשמו עכשיו:
פוסטים אחרונים