7 דרכים להשתמש בשיווק בפייסבוק

שיתוף ע"י:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
תוכן העניינים

7 דרכים להשתמש בפייסבוק לשיווק

פייסבוק ממשיכה להיות האלופה המכהנת באתרי המדיה החברתית, כמקום מספר 1 בו חברים מתחברים ומשתפים באינטרנט. יותר מסתם מקום מפגש לחברים, פייסבוק גדלה למקום שבו עסקים יכולים לשווק את עצמם באמצעות אינטראקציה עם לקוחות וקידום עצמי.

בפוסט זה נבחן שבע דרכים בהן תוכל להשתמש בשיווק בפייסבוק.

בין אם אתה תאגיד גדול או עסק מקומי קטן, פייסבוק הוא כלי שיווקי רב עוצמה – זה מקום נהדר לעדכן את הלקוחות, לפתח זהות מותגית ולהרחיב את טווח ההגעה שלך.

1. להפיק את המרב מהדף העסקי שלך בפייסבוק

דף פייסבוק הוא כלי שיווקי חינמי נהדר לעסקים. דפים אלה מאפשרים לעסקים לזהות את עצמם – לא רק באמצעות רישום הצעות ושירותים של מוצרים, אלא גם על ידי שיתוף קישורים, תמונות ופוסטים בדף הניתן להתאמה אישית כדי לתת תחושה טובה יותר של אישיות העסק ואופיו.

הדף העסקי שלך בפייסבוק הוא מקום מצוין לפתח את זהות המותג שלך ולהראות את הצד האנושי שלך. בפייסבוק אפשר לשחרר קצת את העניבה – אל תפחדו להצחיק.

בסופו של דבר עליך לשקול מה קהל המפתח שלך ירצה לראות. שתף תמונות של מדיה חברתית, קישורים, סרטונים, כל דבר, כל עוד זה מחובר לעסק שלך וזה נראה כמו משהו שקהל היעד שלך ייהנה. השתמש ב-Facebook Insights כדי לראות מה הכי מהדהד עם הקהל שלך.

בנוסף לסרטונים מצחיקים של כלבים הולכים בנעליים קטנטנות, חנות המתמחה בהנעלה עשויה גם לפרסם מאמר על איך למדוד את מידת כף הרגל שלך במדויק, איזה סוג של תוספות נעליים הכי טובות לבעיות רגליים כואבות שונות וכו'. הומור, משאבים חינוכיים ופוסטים על עדכוני החנות שלך הם אידיאליים.

 

שיווק בפייסבוק

 

2. פרסום בפייסבוק: מודעות קלאסיות

פייסבוק מציעה צורת פרסום משלה עם מודעות פייסבוק, המופיעות בעמודות הצדדיות של אתר פייסבוק. מודעות קלאסיות אלו מכונות באופן ספציפי יותר כ-Marketplace Ads. הם כוללים כותרת עם עותק, תמונה וקישור לחיצה לדף פייסבוק, לאפליקציית פייסבוק או לאתר חיצוני.

הטמעת פרסום בפייסבוק באסטרטגיית השיווק שלך בפייסבוק היא אחת הטכניקות האפשריות להגדלת הלייקים או הגדלת קליקים באתר.

תכונות הפרסום בפייסבוק כוללות:

מיקוד דמוגרפי לפי נתוני משתמש פייסבוק על גיל, מיקום, השכלה ותחומי עניין.
היכולת להגדיר תקציבי מודעות.
בדיקת מודעות, שבהן ניתן להפעיל מספר גרסאות של מודעות בו-זמנית על מנת להשוות בין עיצובים והגדרות של מודעות.
כלים מובנים למדידת ביצועי מודעות.
היכולת לפרסם עבור האזור הספציפי שלך – נהדר עבור עסקים מקומיים.
פייסבוק לא מפרסמת מידע על שיעור הקליקים של המודעות שלהם, כך שקשה לדעת עד כמה מודעות פייסבוק באמת מוצלחות. באינפוגרפיקה של מודעות פייסבוק לעומת מודעות לתצוגה של Google, מצאנו שלמודעות פייסבוק יש בדרך כלל שיעור קליקים של 0.051% ומחיר ממוצע לקליק של 0.80 דולר; עם זאת, עלות הפרסום של העסק בפייסבוק יכולה להשתנות מאוד בהתאם לאפשרויות המיקוד שנקבעו ולתחרות.

שימוש בפרסום בפייסבוק כדי להגדיל את ה"לייקים" שלך יכול להיות מאוד מועיל – ברגע שמשתמש אוהב את הדף שלך, הוא בעצם הופך לעוקבים של הדף העסקי שלך, והפוסטים שלך יופיעו בפיד החדשות שלו בפייסבוק.

כתוצאה מכך, משתמשים רבים יותר מקיימים אינטראקציה איתך ועם המותג שלך, ויצרו קשרים שעשויים בסופו של דבר יתורגמו להמרות בעתיד.

פרסום בפייסבוק מודעות קלאסיות

3. אירוח תחרויות פייסבוק

הפעלת תחרויות פייסבוק, הגרלות או קידום מכירות היא עוד טקטיקה שיווקית בפייסבוק שיכולה להגביר את המעריצים ואת המודעות למותג.

כאשר עורכים תחרות פייסבוק, שימו לב שלא ניתן לארח תחרויות דרך פייסבוק עצמה (כלומר לא ניתן לבקש לייקים כערכים, לגרום לאנשים לכתוב תשובות בתגובות וכו') עסקים חייבים להשתמש באפליקציה של צד שלישי עבור ליצור את תחרות הפייסבוק שלהם, ואז להפנות את המשתמשים לאפליקציה מדף הפייסבוק שלהם.

יש הרבה כלים בתשלום שיעזרו לך לעשות זאת, כמו גם כמה כלים בחינם. Shortstack מציעה מספר תבניות תחרות בחינם, כל עוד לדף שלך יש פחות מ-2,000 לייקים. ל-Pagemodo יש גם אפשרות חינמית. אפליקציות רבות של צד שלישי לתחרות פייסבוק מציעות גרסאות חינמיות, אך האפשרויות שלך בהן מוגבלות.

4. פוסטים מקודמים בפייסבוק

פוסטים מקודמים בפייסבוק מאפשרים לבעלי דפי פייסבוק לשלם תעריף קבוע על מנת שהפוסטים האישיים שלהם בפייסבוק יגיעו למספר מסוים של משתמשים, מה שמגדיל את טווח ההגעה וההופעות של פוסט ספציפי.

פוסט מקודם בפייסבוק
כמה עסקים שאלו – למה אני צריך לשלם כדי להבטיח שהפוסט שלי יראה על ידי משתמשים שהם העוקבים שלי? אם משתמש עשה לייק לדף שלי, הוא תמיד צריך לראות את הפוסטים שלי בפיד החדשות שלו, לא? התשובה לשאלה הזו היא לא, מכיוון שהיא מניחה שמשתמשים מבלים כל רגע ער של חייהם בפיד החדשות של פייסבוק. למען הבריאות והבטיחות של מעריצי הפייסבוק שלך, אנו מקווים שזה לא נכון!

אם מעריץ שלך במקרה מסתכל על עדכון החדשות שלו כשאתה מפרסם את הסיפור שלך, סביר להניח שהוא יראה אותו, אבל גם אז אין ערובה אם עדכון החדשות שלו מוצף בפוסטים אחרים. זה המקום שבו פוסטים מקודמים נכנסים לתמונה – זה מגדיל את הסיכויים שלך להיראות בפיד החדשות של המשתמש. פוסטים מקודמים בפייסבוק מוצגים למעריצים קיימים, עם אפשרות נוספת להגיע לחברים של מעריצים.

5. סיפורים ממומנים

סיפורים ממומנים הם סוג של מודעת פייסבוק שמציגה אינטראקציות של משתמש, כגון לייק בפייסבוק, לחברים של המשתמש.

סיפורים ממומנים מבקשים לנצל את הרעיון השיווקי של "מפה לאוזן". אם משתמש רואה ששלושה מחבריו אוהבים עמוד מסוים, הוא נוטה יותר לשים לב. המטרה של סיפורים ממומנים היא לגרום למשתמש לבצע את אותה פעולה כמו החברים שלו. מפרסמים יכולים לבחור להציג לחברים "אהבתי" אם הם רוצים יותר לייקים לדף, להראות לחברים ש"תבעו הצעה זו" אם עסק רוצה שיותר משתמשים יטענו להצעות וכו'.

בעוד שהפעולה שחבר עושה לייק לדף או תובע הצעה מתפרסמת אוטומטית בפיד החדשות של המשתמש, מתעלמים בקלות מהפוסטים האלה. סיפורים ממומנים מקבלים מיקום מועדף, המסוגל להופיע בעדכוני חדשות ובסרגל הצד הימני. סיפורים ממומנים הוא גם פורמט המודעה היחיד הזמין במכשירים ניידים.

סיפורים ממומנים לא חלים רק על לייקים או הצעות – ניתן להשתמש בהם עם כל אפליקציית Facebook Open Graph. אם חבר זה עתה התקין את Scramble With Friends בפייסבוק, סיפורים ממומנים יכולים להראות למשתמשים שהחבר שלהם שיחק זה עתה במשחק Scramble, עם הזמנה "לאתגר אותם", "לשחק איתם" או כל וריאציה דומה.

פייסבוק טוענת שלסיפורים ממומנים יש שיעורי קליקים גבוהים ב-46% ומחירים לקליק נמוכים ב-20% ממודעות פייסבוק רגילות, מה שהופך אותם לאסטרטגיה רצינית מאוד לשיווק בפייסבוק.

ניתן ליצור סיפורים ממומנים בפייסבוק בקלות באמצעות זרימת יצירת המודעות בפייסבוק. סיפורים ממומנים ב-Open Graph עם קריאה לפעולה מותאמת מחייבים מפרסמים להשתמש בספק צד שלישי.

6. גרף פתוח של פייסבוק

Facebook Open Graph מאפשר לעסקים לתייג פעולה של משתמש באפליקציה שלהם. מיליארדי אינטראקציות מתפרסמות עם Facebook Open Graph מדי יום.

עסקים יכולים ליצור אפליקציות של צד שלישי שמתחברות למשתמש ולפרסם הודעה בפייסבוק כאשר משתמש מבצע פעולה ספציפית עם האפליקציה. הגרף הפתוח של פייסבוק מאפשר אפשרויות אינטראקטיביות יצירתיות מחוץ ל"אהבתי" ו"תגובה" הסטנדרטיים. פוסטים יכולים להציע למשתמשים "להקשיב", "לטעום", "לקרוא", – זה תלוי לעסקים להיות יצירתיים.

כמעט בכל פעם שאתר או אפליקציה מבקשים ממשתמשים להיכנס לפייסבוק, יש לזה קשר לחיבור המשתמש עם Facebook Open Graph.

Spotify היא דוגמה מצוינת לאופן שבו Facebook Open Graph הופך לכלי שיווקי רב עוצמה בפייסבוק.

שיווק בפייסבוק

7. Facebook Exchange (FBX)

Facebook Exchange מאפשרת למפרסמים לנצל את היתרונות של מיקוד מחדש של מודעות בפייסבוק באמצעות הצעות מחיר בזמן אמת. מפרסמים יכולים למקד לקהלים על סמך נתוני היסטוריית אינטרנט – כאשר משתמש מבקר בדף מוצר באתר של קמעונאי, אך לא מצליח לבצע רכישה, הקמעונאי יכול להציג מודעה עבור אותו מוצר בפייסבוק עם FBX.

בעוד שמודעות ריטרגינג של פייסבוק נדחקו רק לעמודות הצדדיות, לאחרונה הותר למודעות אלו להופיע בעדכוני חדשות, הנדל"ן היקר ביותר בפייסבוק. אלו חדשות נהדרות עבור מפרסמי FBX, מכיוון ששיעורי התגובה למודעות בפיד חדשות גבוהים פי 10 עד 50 מזה של מיקומי מודעות בעמודה הימנית.

אז איך מתפקדות מודעות Facebook Exchange? שיעור הקליקים עבור מודעות Facebook Exchange נמוך ב-40% בהשוואה למודעות אחרות עם מיקוד אינטרנט, כמו אלו שמציעות רשת המדיה של Google. גם מודעות ריטרגטינג אחרות זולות יותר, כאשר מחיר לקליק ייחודי עולה 80% פחות ממודעות ריטרגטינג בפייסבוק.

ובכל זאת, במונחים של עלות להופעה ועלות לקליק, מודעות FBX זולות משמעותית, כך שהיתרונות הכספיים תלויים בצרכי העסק שלך. מספרים אלו גם כפופים לשינויים ככל שמודעות FBX מתחילות להופיע בתדירות גבוהה יותר בפיד החדשות.

עברו לדף הבית: שיווק דיגיטלי לעסקים

הירשמו עכשיו:
פוסטים אחרונים