פרסום בטיקטוק כיצד להצליח?

שיתוף ע"י:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
תוכן העניינים

פרסום בטיקטוק כיצד להצליח?

פרסום בטיקטוק עוזר למותגים להגיע לדמוגרפיה צעירה יותר ורעבת תוכן. למודעות טיקטוק יש פוטנציאל להגיע ל-949.9 מיליון אנשים מעל גיל 18 – כלומר 18% ממשתמשי האינטרנט המבוגרים.

ובכל העולם, משתמש טיקטוק הממוצע מבלה כמעט 20 שעות בחודש באפליקציה.

פרסום ב-טיקטוק יכול להיות עיסוק רווחי להפליא (במיוחד אם אתם משווקים לבנות: הקהל של מודעות TikTok הוא 57% נשים). הנה איך לוודא שהמודעות שלך ממצות את הפוטנציאל המרבי שלהן.

מהן מודעות טיקטוק?
מודעות טיקטוק הן תוכן מקודם (בדרך כלל סרטונים במסך מלא) שמותג או יוצר משלמים כדי להציג לקהל יעד מוגדר. מודעות ב-טיקטוק הן סוג של שיווק במדיה חברתית, והן בדרך כלל מכוונות להפיץ מודעות לגבי המפרסם או למכור מוצר או שירות מסוים.

כשמדובר במודעות טיקטוק, ישנן שלוש סוגי מודעות:

  • מודעת טיקטוק: פרסומת בודדת (בדרך כלל בצורה של סרטון שמקדם מוצר או שירות, או הצעה מיוחדת של טיקטוק).
  • קבוצת מודעות טיקטוק: אוסף של מודעות טיקטוק.
  • קמפיין TikTok: אוסף של קבוצות מודעות TikTok.
  • לדוגמה, חברת מרפאת שיניים עשויה ליצור מודעת וידאו של טיקטוק עבור שיווק טיפולי שיניים בטורקיה שהיא אחד מסרטוני שיווק של הטיפולים השונים בקבוצת מודעות, אשר עשויה להיות תחת קמפיין על מכירת נעלי קיץ.

שיווק דיגיטלי לעסקים

סוגי מודעות טיקטוק

השאלה הכי חשובה: מה הסוג מודעה שלך? המשיכו לקרוא לקבלת רשימה של סוגי הפרסום השונים הזמינים ב-טיקטוק (לא כל סוג של מודעה של טיקטוק נגיש בכל מדינה, אז הקפידו לבדוק את הזמינות בישראל. דוגמא כרגע אי אפשר לפרסם בארצות הברית).

מודעות בפיד

מודעות ב-פיד ב-טיקטוק הן מודעות שאפשר ליצור בעצמך באמצעות ממשק טיקטוק ניהול.

מודעות וידאו של טיקטוק

זוהי אחת הצורות הנפוצות ביותר של פרסום טיקטוק. מודעות וידאו מיוצרות על ידי מותגים או יוצרים ומתפרסמות דרך חשבון טיקטוק ניהול.

מודעות וידאו נראות כמו טיקטוק רגילות, אבל כל אינטראקציה עם מודעת וידאו מובילה לדף נחיתה או להתקנת אפליקציה – במילים אחרות, מודעות וידאו של טיקטוק מקשרות ישירות לכל מה שמפורסם.

לדוגמה, מודעת וידאו זו עבור אייליינר. מופיעה בדיוק כמו ה-טיקטוק הממוצע שלך. אבל כשמקישho על שם החשבון (או על כפתור הקריאה לפעולה המותאמת אישית), הלקוח מועבר לדף נחיתה של המוצר.

מודעות וידאו יופיעו אוטומטית בפיד של משתמש כל עוד המפרסם שילם עבורן. הם אינם פוסטים קבועים.

מודעות ספרק

מודעות ספרק שונות ממודעות וידאו רגילות בכך שהן משפרות תוכן אורגני מחשבון טיקטוק של כל משתמש. הם מופיעים בפרופיל שלך בדיוק כמו טיקטוק אחרים שלך, ולא ייעלמו ברגע שתפסיק לשלם כדי לקדם אותם.

מודעות ספרק יכולות להיות דואט, מה שמאפשר לקהל שלך ליצור איתם אינטראקציה משמעותית יותר (לטוב ולרע).

ומכיוון שהן לא ייעלמו לאחר שתפסיק לשלם עליהן, מודעות ספרק יכולות לתרום באופן חיובי למדדים הכוללים של המותג שלך. לפי ספרק , למודעות ספרק יש שיעור מעורבות גבוה ב-142% בהשוואה למודעות בפיד רגילות.

מודעות ספרק יכולות להשתמש בתוכן מהפרופיל העסקי שלך או מפרופילים של יוצרי תוכן אחרים (עם רשות – הנה איך להשיג זאת).

חובה לדעת על: בינה מלאכותית במדיה חברתית 5 כלים ייחודיים.

מודעות תמונה של ספרק

מודעות תמונה הן תמונות סטילס הכוללות שם מותג או אפליקציה וטקסט של מודעה. הם זמינים רק דרך ה-אפליקציה בונדל הגלובלי ומיקומי פנגל (שאינם זמינים בישראל – תרשים זה מציג פירוט של מדינה לפי מדינה).

מודעות שניתן לשחק

מודעות הניתנות להפעלה ב-טיקטוק פועלות כמשחקים פשוטים, מיני-משחקים, והן מצוינות למעורבות – מי יכול להתנגד למשחק? התכונה זמינה רק במדינות נבחרות.

מודעות קניות (חנות)

החל מאביב 2023, טיקטוק מוציאה בהדרגה גם את "מודעות ראווה דינמיות" וגם "מודעות אוסף" ומשלבת את הפונקציות העיקריות של תכונות אלו במודעות קניות בווידאו, שנמצאות כעת בשלב הבדיקה וזמינות רק למפרסמים נבחרים.

אופטימיזציה לאתר

 

ברוב העולם מכיר בטיקטוק אפליקציית הווידאו הפופולרית שמציעה למשתמשים ליצור ולשתף סרטונים קצרים במגוון תחומים בטיקטוק, משתמשים יכולים לערוך וליצור סרטונים בעזרת מגוון כלים ופילטרים, ולשתף אותם עם העולם כולו.

האפליקציה זכתה לתהיה נפוצה במיוחד בקרב הצעירים, והפכה לפלטפורמה מובילה לשיתוף תוכן וידאו.

להלן עוד כמה נקודות חשובות על פרסום בטיקטוק:

  1. קהל יעד רחב: בטיקטוק יש קהל גדול ומגוון של משתמשים. זהו פלטפורמה חברתית המאפשרת לחברות להשיג קהל רחב וגילאים מגוונים. זה מאפשר לחברות להגיע לקהלים שלא תמיד נמצאים ברשתות חברתיות אחרות.
  2. יכולת התפשטות: תוכן שמתפרסם בטיקטוק יכול להיפץ בקלות ובמהירות רבה. אם סרטון מצליח להתפשט ולהיות פופולרי בטיקטוק, יתכן שיקבל מיליונים של צפיות ושיתופים תוך זמן קצר. זה יכול ליצור מבטא מותג חיובי ולגרום לתוכן הפרסומי להשפיע בצורה מרשימה.
  3. יכולת המכירה: כמו רשתות חברתיות אחרות, גם בטיקטוק ניתן ליצור פרסומות המובילות ישירות לרכישה של מוצר או שירות. כלומר, ניתן לשלב בפרסומת לינק או קישור שמוביל לאתר החברה או לחנות המקוונת, מה שמאפשר למשתמשים לרכוש מוצרים בצורה מיידית ונוחה.
  4. שותפות עם יוצרים: חברות רבות עובדות יחד עם יוצרים פופולריים בטיקטוק כדי לקדם את מוצריהן. יוצרים אלה, הידועים גם בשם "טיקטוקרים", מצליחים ליצור תוכן מרתק ומקורי המותאם לקהל העוקבים אחריהם, ובכך יכולים לגרום למותגים להגיע לקהלים מגוונים וליצור קשר עם קהלים חדשים.
  5. שימור ממומן: בטיקטוק קיימות מגוון אפשרויות פרסומות ממומנות. חברות יכולות לבחור בין פרסומות ממומנות באמצעות מכירת פרסומות ישירות מהאפליקציה, כמו פרסומות מצומצמות, לפרסומת קמפיינים ממומנים באמצעות שותפים פופולריים או מגעים פרסומיים עם יצרנים.

לסיכום

פרסום בטיקטוק הפך להיות חשוב ומרתק לחברות בעידן הפרסום הדיגיטלי. היכולת להשפיע על קהל רחב, התפשטות מהירה של התוכן ויכולת המכירה הישירה עשויות לספק הזדמנויות מרתקות לחברות שרוצות לקדם את מוצריהן ומותגיהן.

חובה לדעת על: שיווק ברשתות חברתיות.

הירשמו עכשיו:
פוסטים אחרונים