9 רעיונות לפרסום עסקים

שיתוף ע"י:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
תוכן העניינים

9 רעיונות לפרסום עסקים

האם ידעת שיש יותר מ-625 אלף עסקים קטנים בישראל? זה מסתכם בכ-300 עסקים קטנים לעיר. משמעות הדבר היא תחרות רבה לבעלי עסקים קטנים ברחבי ישראל, במיוחד כאשר אתה מביא בחשבון את העסקים הגדולים יותר שאתה גם מתחרה איתם בכל קהילה.

אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לעסק הקטן שלך לבלוט ולהשיג יותר לקוחות היא להשקיע בסוג כלשהו (או סוגים!) של פרסום מקומי.

לפי האנציקלופדיה, ההגדרה של פרסום היא "הטכניקות והפרקטיקות המשמשות להבאת מוצרים, שירותים, דעות או סיבות לידיעת הציבור כדי לשכנע את הציבור להגיב בצורה מסוימת כלפי מה שמפורסם".

בהתבסס על הגדרה זו, אנו חולקים דרכים חינמיות וגם בתשלום שבהן תוכל לפרסם את העסק המקומי שלך כדי לשים לב, להשיג לקוחות ולצמוח.

 

שיווק ברשתות חברתיות

רעיונות לפרסום מקומי בחינם
השתמש ברעיונות הפרסום המקומי החינמיים האלה כדי להיראות ללקוחות חדשים.

1. תבע ובצע אופטימיזציה של הפרופיל העסקי שלך ב-גוגל
פרופיל העסק שלך ב-גוגל הוא כלי חינמי לפרסום מקומי שיכול למצוא אותך ב-גוגל בכמה דרכים: כך העסק שלך מופיע במפות Google, חיפוש גוגל  בחבילה ה-3 ולוח הידע של גוגל.

אבל זו לא הדרך היחידה שבה רישום העסק שלך ב-גוגל יכול לעזור לך לזכות בלקוחות מקומיים. אתה יכול לראות את קטע השאלות והתשובות בפרופיל העסקי שלך ב-גוגל כדי להדגיש תכונות חשובות ולהגביר את אמון הלקוחות.

אתה יכול גם לפרסם מבצעים, אירועים, תמונות ומוצרים בפרופיל שלך כדי לתת ללקוחות תמריץ נוסף לעשות איתך עסקים.

זה נותן למחפשים מידע מיידי שיכול לגרום להם לנקוט בפעולה (שהם יכולים לעשות ישירות מהרישום העסקי שלך ב-גוגל!), מה שמוביל אותה להיות אסטרטגיית פרסום מקומית יעילה להתמקד בה.

ודא שפרופיל גוגל שלך מלא ומותאם לחיפוש מקומי באמצעות הטיפים שלנו כאן.

קראו עוד על: פרסום באינסטגרם

קשורים: הגן על פרופיל העסק שלך ב-גוגל מפני עריכות ועדכונים לא רצויים בעזרת הטיפים האלה.

2. קבל ביקורות בגוגל מפות
לפרופיל העסקי שלך ב-גוגל יש יתרון נוסף: הוא מאפשר לך לאסוף ביקורות, מרכיב קריטי באסטרטגיית שיווק מקומית מוצלחת – מה שהופך אותו לרעיון פרסום מקומי מרשים עבור העסק שלך ליישום בהקדם האפשרי.

ביקורות יכולות לשמש כפרסום בחינם לעסק שלך מכיוון שהן מסתמכות על הלקוחות המרוצים שלך שיקדמו את העסק שלך ויחלקו את הסיבות העיקריות לכך שאנשים צריכים לבחור בך על פני המתחרים.

בנוסף, אנשים מסתמכים על ביקורות. אנו יודעים ש-93% מהאנשים קוראים ביקורות לפני ביצוע רכישה ו-84% מהאנשים סומכים על ביקורות מקוונות באותה מידה שהם סומכים על המלצות מחברים או בני משפחה.

על ידי התמקדות באיסוף ביקורות, אתה יכול להגדיל את הסיכוי שלך להופיע בחיפושים המכילים "הכי טוב" בגוגל (גוגל מציגה רישומים עם 4 כוכבים ומעלה) ולתת ללקוחות המרוצים שלך לעשות עבורך את הפרסום.

3. הגיבו לביקורות 
לאחר קבלת ביקורות על העסק שלך, חשוב גם להגיב עליהן. אמנם תגובה לביקורות חשובה להגברת שביעות רצון הלקוחות, טיפול בתלונות ובניית אמון עם לקוחות פוטנציאליים, אך היא יכולה לשמש גם כפרסום בחינם עבור העסק שלך. זה חלק מאוד חשוב לפרסום עסקים. עוד מאמר על: כיצד לפתח אסטרטגיה שיווקית?

בתגובות שלך לביקורות חיוביות, אתה יכול להדגיש נקודות שציינת הלקוחות שלך כדי להציג עוד יותר את היתרונות של העסק שלך ללקוחות פוטנציאליים שקוראים את הביקורות שלך.

כמו כן, על ידי תגובה לביקורות שליליות (בדרך הנכונה!), יש לך הזדמנות להראות לאנשים שאתה מעריך את הלקוחות שלך ופועל לתיקון בעיות תוך מתן ביטוי לכל היבט חיובי לגבי העסק שלך שאולי הביקורת השלילית הזכירה.

 

חברה לשיווק באינטרנט

 

4. תבע, אמת וצור רישומי עסקים מקומיים לפרסום עסקים
האם ידעת של-46% מכל החיפושים בגוגל יש כוונה מקומית? אמנם 46% אולי לא נראים כאחוז מרשים במיוחד, אבל כשלוקחים בחשבון שגוגל מעבדת בממוצע 40,000 חיפושים בכל שנייה, זה מתורגם ל-18,400 חיפושים מקומיים בכל שנייה ביום. ואתה יודע מה מופיע ברוב החיפושים המקומיים? רישומי עסקים מקומיים.

אז רישומי עסקים מקומיים הם רעיון מצוין לפרסום העסק הקטן שלך. כפי שניתן לראות לעיל, רישום עסקי של גוגל הוא חיוני. אבל, יש עוד אתרי רישומים בחינם שהעסק שלך צריך להיות בהם (כמו בינג!).

ודא שלעסק שלך יש נוכחות באתרי הרישומים המקומיים המובילים וכלול מידע מדויק ומעודכן בכל אחד מהם. זה אולי נראה כמו הישג גדול, אבל זה שווה את זה כדי לוודא שהמידע שלך נכון (בנוסף, אתה יכול לקבל עזרה בניהול רישומים).

לא רק שמנועי חיפוש מתגמלים מידע עקבי ברחבי האינטרנט (כולל אותו שם, מספר טלפון וכתובת בדיוק), אלא שמידע עסקי נכון יוצר חווית לקוח חיובית – דבר שחשוב במיוחד כדי לזכות בלקוחות חדשים.

בנוסף, על ידי הוספת מידע משכנע על העסק שלך (כמו תיאור עסקי נהדר) כדי לשכנע את המחפשים ליצור איתך קשר, תוכל לצבור לעצמך שטח פרסום חינם נוסף באינטרנט.

5. הפעל תוכנית נאמנות לקוחות לפרסום עסקים
תוכנית נאמנות לקוחות היא דרך מצוינת לתגמל את הלקוחות הנוכחיים שלך ולתמרץ אותם להמשיך ולחזור. הפוך את תוכנית הנאמנות שלך לעבוד בשבילך על ידי קביעה איזה תמריץ תספק ללקוחות, באיזו תדירות הם יכולים לזכות בפרסים וכיצד תוכל לעקוב אחר הכל.

עסקים רבים משתמשים בכרטיס ניקוב או מערכת חותמות, שזו דרך קלה להראות ללקוחות כמה ביקורים יש לעבור עד שיקבלו את התגמול הבא שלהם.

תוכניות נאמנות לקוחות פועלות כפרסום מקומי בחינם מכיוון שהן שומרות על העסק שלך בראש ובראשונה ומתגמלות רכישות חוזרות. וכולנו יודעים שזה הרבה יותר משתלם לשמר לקוח קיים מאשר למשוך לקוח חדש.

6. לזכות (ולקדם) פרסים לעסקים מקומיים
האם העסק שלך ראוי לפרס? ברור שכן! זכייה בפרסים יכולה להגביר את המודעות לעסק שלך, לפתות לקוחות חדשים לנסות אותך ולהחדיר ביטחון רב יותר במה שיש לך להציע.

ולמזלכם, ישנן דרכים רבות שבהן תוכלו לזכות בפרסים עבור העסק שלכם (רבים מהם בחינם!) כדי לקבל פרסום מקומי נוסף.

ראשית, בדוק עם ערוצי החדשות המקומיים שלך כדי לראות אם הם נותנים פרסים "הטובים ביותר". לאחר מכן, אתה יכול גם לבדוק עם מגזינים קהילתיים או אתרי אינטרנט כדי לראות אם הם אוספים פרסי קוראים.

אז תרצה ליצור התרגשות עבור העסק שלך סביב הפרסים האלה על ידי בקשת הלקוחות המרוצים שלך להציע או להצביע עבורך. אתה יכול לשתף את זה במדיה החברתית כמו גם באתר שלך.

לאחר שזכית (יאיי!), תוכל לקדם את פרס העסק שלך באתר האינטרנט שלך, באתרים החברתיים, בעסק שלך עם שילוט ובכל חומר שיווקי אחר. פרסומים רבים יציגו גם את הפרסים הללו באתרים שלהם ובדפוס, כך שתוכל לקבל חשיפה נוספת (ופרסום מקומי בחינם!).

7. להיראות באתרים שאנשים מגיעים אליהם עם פרסום לתצוגה
במהלך השנתיים האחרונות, יותר צרכנים מתמיד פונים לכלי התקשורת המקומיים המהימנים שלהם כדי לקבל חדשות ומידע עדכניים. למעשה, בשנת 2022 חלה עלייה של 30% בביקורים באתרי חדשות מקומיים. העסק שלך יכול לעמוד מול הלקוחות האלה ולהגביר את המודעות למותג באמצעות פרסום לתצוגה.

פרסום ברשת המדיה הוא סוג של פרסום מקוון המציג מודעות ישירות באתרי חדשות מקומיות ובאתרים אחרים ברחבי האינטרנט במטרה להביא לקוחות מקומיים לדף הנחיתה של העסק שלך או לדף באתר שלך. השתמש בפרסום לתצוגה כדי לקדם עסקאות או מבצעים, לספק מידע שעשוי להיות רלוונטי לקהל המקומי שלך, או לקדם מודעות למותג על ידי שיתוף מי אתה ומה אתה עושה.

ניהול שיווק לאתר מוצלח: מוצרי טיפוח.

הקפד לשלב מילות טריגר בעותק המודעה שלך לתצוגה כדי לעודד פעולה ויותר קליקים.

8. מקם את העסק שלך כמומחה עם תוכן ממותג
דרך נוספת לעמוד בפני צרכנים המבקרים בפרסומי החדשות המקומיים שלהם היא על ידי השקעה בתוכן ממותג. תוכן ממותג מאפשר לך ליצור ולקדם תוכן חינוכי, אינפורמטיבי או משעשע ישירות בפרסום חדשות מקומי.

זה ממצב את העסק שלך כמומחה, מגביר את המודעות לעסק שלך ויכול לפתות צרכנים לעשות איתך עסקים על פני המתחרים.

9. הפעל תחרות מדיה חברתית
אמנם מבחינה טכנית לא חלק מהפרסום במדיה החברתית, אך ניהול תחרות דורש מעט תקציב בצורת פרס. (בנוסף, אתה תמיד יכול לנסות להגביר את פוסט התחרות שלך לחשיפה נוספת!)

תחרויות מדיה חברתית כמו מתנות פייסבוק ואינסטגרם יכולות לעזור לך להגדיל את העוקבים שלך, להתחבר ללקוחות חדשים ולהגביר את המודעות לעסק שלך.

עברו לדף הבית: שיווק דיגיטלי לעסקים

הירשמו עכשיו:
פוסטים אחרונים