פרסום ביוטיוב למתחילים: כיצד להשיק קמפיין?

שיתוף ע"י:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
תוכן העניינים

פרסום ביוטיוב למתחילים: כיצד להשיק קמפיין?

אז מהו פרסום ביוטיוב? השקעת חודשים בשכלול התסריט, יצירת סטוריבורד, מציאת הטאז'ינט המתאים, צילום ועריכה. התוצאה הסופית? סרטון שובר קופות של מותג או מוצר ופרסום ביוטיוב הוא הדרך שלך.

עם כל הזמן המושקע הזה, אתה לא יכול להפסיק רק להטמיע את הסרטון בדף הבית או לשתף אותו במדיה החברתית ולקוות שמישהו יצפה. הפעלת סדרה של מודעות פרסום ביוטיוב היא אחת הדרכים לוודא שיותר מקהל היעד שלך ימצא את תוכן הווידאו שהפקת. ועם פורמטים חדשים ויכולות מעקב, אתם יכולים גם להשתמש במידע זה כדי לדווח על החזר ה-ROI שלו.

בפוסט הזה, תלמדו את כל מה שאתם צריכים לדעת על מודעות יוטיוב וכיצד להשיק פרסומות בהצלחה כחלק מאסטרטגיית שיווק ביוטיוב. בואו נתחיל.

מה חדש בפרסום ביוטיוב

פרסום ב-יוטיוב שונה מאוד מניהול קמפיין PPC או קמפיין מדיה חברתית בתשלום. יש אילוצים יצירתיים ספציפיים והמון אפשרויות לפלטפורמה הזו, ואתה זקוק לידע בסיסי לפני שאתה בכלל מתכנן את פרויקט הווידאו הבא שלך כדי להפיק את המרב מהאפשרויות בתשלום.

בשנים האחרונות גוגל הפעילה שורה של שינויים שהופכים את הפרסום ביוטיוב להשקעה משתלמת ביותר. בואו נסתכל.

מיקוד על סמך היסטוריית החיפושים של המשתמשים
לפני מספר שנים הודיעה גוגל שהיא תאפשר למפרסמים להגיע ליותר צופים ביוטיוב – במיוחד במכשירים ניידים, שבהם 50% מהצפיות ביוטיוב מתרחשות. בין השינויים שהוא הוציא, אולי ההכרזה הגדולה ביותר הייתה שמפרסמים יוכלו למקד לצופים על סמך היסטוריית החיפושים שלהם בגוגל, בנוסף להתנהגויות הצפייה שלהם ש-YouTube כבר ממקד.

משווקים יכולים כעת למקד מודעות לאנשים שחיפשו לאחרונה מוצר או שירות מסוימים. אם התוכן של מודעת וידאו קשור קשר הדוק לחיפוש שהצופה חקר, סביר להניח שהוא יצפה בכל המודעה או ילחץ על המודעה לאתר.

 

קידום אתרים אורגני בגוגל

 

מודעות אודיו
האודיו גדל לאחרונה – אתה לא צריך להסתכל רחוק יותר מפודקאסטים ואפליקציית המדיה החברתית החדשה. כדי להתעדכן בשינויים, גוגל מאפשרת כעת למפרסמי יוטיוב ליצור מודעות אודיו בלבד. אמנם אנו ממליצים להתחיל עם מודעת וידאו תחילה, אך מאוחר יותר תוכל לשקול להשתמש באודיו לאחר שתשכלל את קול המותג שלך ולמדת עם מה הקהל שלך הכי אוהב לעסוק.

מודלים משודרגים של ייחוס נתונים
גוגל גם שדרגה את מודל ייחוס הנתונים של יוטיוב כדי שתוכל למדוד טוב יותר כיצד משתמשים מבצעים מעורבות עם המודעות שלך. תוכל גם לקבוע מחיר להמרה ולראות את הביצועים של מודעות יוטיוב שלך ​​לצד דוחות הייחוס של מודעות החיפוש והשופינג.

העלות של מודעות יוטיוב מבוססת על צפיות. כל צפייה יכולה לעלות בין ₪0.10 ל-₪0.30, תלוי בתעשייה ובמילות המפתח שלך. אתה יכול להוציא כמה שפחות או כמה שאתה רוצה. אם תגדיר תקציב יומי, גוגל תחייב אותך רק עד לסכום זה, מה שהופך את מודעות יוטיוב להשקעה בטוחה.

מילות מפתח זולות יחסית למיקוד ביוטיוב מאשר בחיפוש גוגל המסורתי, שבו העלות הממוצעת לקליק מוערכת בין 1-2 שקל.

למרות שבטח יימצא תוכן מעולה, חשוב להיות פרואקטיביים לגבי משיכת תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים וחינוך אלה שאינם מכירים את המותג שלך. מודעות יוטיוב מאפשרות לך לעשות בדיוק את זה. זוהי דרך חסכונית למקד את הקהל שלך עם צורה מרתקת יותר של תוכן – וידאו או אודיו.

סוגי מודעות הווידאו של יוטיוב
ישנם מספר סוגים מרכזיים של מודעות וידאו שבהן אתה יכול להשקיע ב-יוטיוב. גוגל מתארת ​​כאן את הפורמטים הבסיסיים. להלן, נפרט יותר.

קראו עוד על: חברה לשיווק באינטרנט

1. מודעות Video Discovery
גילוי וידאו מודעות יוטיוב מופיעות בדף הבית של יוטיוב , בדפי תוצאות החיפוש וכסרטונים קשורים בדפי צפייה בסרטוני יוטיוב.

מודעה זו הופיעה לאחר ביצוע חיפוש ביוטיוב:

ברגע שמשתמש לוחץ על המודעה, דף הווידאו היעד כולל נקודה בעמודה הימנית שבה תופיע מודעת באנר נלווית לתצוגה.

2. מודעות TrueView זורם (מודעות שניתן לדלג עליהן)
מודעות TrueView הן סוג מודעת הווידאו הרגיל ב-יוטיוב. מפרסמים משלמים עבור מודעות TrueView רק כאשר צופים צופים במודעה שלהם או מקיימים איתה אינטראקציה (לדוגמה, על ידי לחיצה על קריאה לפעולה), וניתן להתאים סרטונים בקלות לשיתוף מגוון של תוכן.

מפרסמים משלמים רק כאשר משתמש צופה במודעה במשך 30 שניות לפחות או עד סוף הסרטון או אם הצופה מבצע פעולה, כגון לחיצה על קריאה לפעולה. יוטיוב דורש שמודעות TrueView שניתן לדלג עליהן יהיו באורך של בין 12 שניות ל-6 דקות.

מודעות TrueView In-stream פועלות לפני שמישהו צופה בסרטון שהוא בחר ב-יוטיוב. לצופים יש לפעמים אפשרות לדלג על המודעה לאחר צפייה בה במשך חמש שניות. אתה יכול גם לגרום להם לשחק בכל מקום ברשת המדיה של גוגל (GDN) – או באתרים שרכשו שטח מודעות וידאו של גוגל.

מאמר על: בניית אתר שופיפיי.

מודעות In-stream מאפשרות למשווקים להתאים אישית מודעות וידאו עם קריאה לפעולה וטקסט שכבת-על שונים, כפי שמודגש בדוגמה של מודעת In-stream

 

בניית אתרים לעסקים - נועם שיווק דיגיטלי

מה יכולים לכלול סרטוני TrueView
קמפיינים בווידאו מסוג TrueView יכולים לכלול אנשים, דיאלוגים ומוזיקה שאוחזרו באישור – או נחשבים ללא תמלוגים. עם זאת, עדיף לא להפעיל פרסומת קידום מכירות רגילה. מכיוון שניתן לדלג על סרטונים אלה, אתה צריך לתת לקהל שלך סיבה להמשיך לצפות, וחיבורי מוצרים היסטוריים לא מקבלים את הצפיות שאתה עשוי לצפות.

במקום זאת, ספרו סיפור עם הזמן שיש לכם בסרטון הזה. אנשים אוהבים לראות מקרים של אלה שהתמודדו עם מאבק שהם יכולים להזדהות איתו. זהו מקור בידור שהופך את המותג שלך לבלתי נשכח ופחות מפתה לדלג עליו.

עם מודעות TrueView, מפרסמים יכולים לקבל המון מידע על ביצועי המודעות שלהם למטרות אופטימיזציה ובדיקה.

באמצעות חשבון גוגל פרסום שלהם, מנהלי חשבונות ביוטיוב יכולים לאסוף נתונים על צפיות שהושלמו במודעה, צפיות חלקיות, מינויים לערוץ, שיעורי קליקים על קריאה לפעולה, צפיות שמקורן במשתמש שמשתף את התוכן וצפיות בתוכן אחר של המותג שניתן לייחס אליהם אדם שצופה בתחילה במודעת וידאו.

פעולות אלו עוזרות למפרסמים להבין טוב יותר את מלוא הערך של ההוצאה על מודעות וידאו והיכן להקצות תקציב כדי להגדיל את התוצאות.

3. מודעות זורם שאינן ניתנות לדילוג
מודעות שלא ניתן לדלג עליהן יכולות להפעיל לפני, באמצע הסרט או אחרי הסרטון הראשי. הם יכולים להיות בין 15 עד 20 שניות.

מודעות וידאו לא ניתן לדלג עליהן באמצע סרטון מופיעות באמצע סרטון יוטיוב שאורכו 10 דקות או יותר. בשולחן העבודה, הצופים יראו ספירה לאחור של חמש שניות, ובאפליקציה, הם יראו סמנים צהובים היכן שהמודעות ממוקמות.

מה יכולים לכלול סרטונים שלא ניתן לדלג עליהם
מודעות שלא ניתן לדלג עליהן מעניקות לך חופש בדיוק כמו מודעות TrueView בתוכן המוקצה להן. אתה יכול לכלול אנשים, דיאלוג, אודיו ועוד אלמנטים שלדעתך מייצגים בצורה הטובה ביותר את המותג שלך תוך 15 עד 20 שניות.

מכיוון שלא ניתן לדלג על מודעות שלא ניתן לדלג עליהן, סרטונים אלו נוצרים בצורה הטובה ביותר עם קריאה לפעולה (CTA) כך שתוכל לייעל את תשומת הלב שיש לך מהצופה. במילים אחרות, עודדו את הצופים ללחוץ על המודעה שלכם ולקבל משהו בתמורה. אולי הוצאת מוצר חדש או שאתה מקדם אירוע גדול העונה – השתמש במודעות שלא ניתן לדלג עליהן כדי לקבל את הקליקים האלה.

זכור שיוטיוב מוכר שטח וידאו שאינו ניתן לדילוג על בסיס תשלום לקליק (PPC). הפוך את הקליק לשווה את זה.

הירשמו עכשיו:
פוסטים אחרונים